Arıcılık İle İlgi Bilgiler

Apiterapi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Apiterapi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Published In: Arıcılık İle İlgi Bilgiler Hits: 3217

Bilim geliştikçe artık arı ve arı ürünlerinin insan üzerindeki etkisini her geçen gün daha iyi anlamaya ve öğrenmeye başlıyoruz. Gerçi, tarihte bir çok insan arılardan tedavi olduğu ve arı ürünleri ile bir çok hastalığı yendiği görülmüştür. İşte günümüzde modern çağın teknoloji ile harmanlanarak apiterapi nedir ve nasıl yapılır konusu irdelemeye ve açıklamaya çalışacağız.

Arı Otu Ekimi

Arı Otu Ekimi

Published In: Arıcılık İle İlgi Bilgiler Hits: 1330

Nektar akımının olmadığı dönemlere denk getirerek arı otu ekimi işlemini yapabilirsiniz. Yani tam doğadaki çiçeklerin açma zamanında değilde, doğada çicekler bittiği zaman genel olarak güz mevsiminin sonuna doğru bu döneme ekme zamanını denk getirebilirsiniz.

Arı Sokması

Arı Sokması

Published In: Arıcılık İle İlgi Bilgiler Hits: 1462

Arı sokması hakkında belki bir çok yazı, resim ve video kaynağı mevcut. O yazılara, resimlere ve videolara değinerek arıcı gözü ile bizlerde arı sokması hakkında bilgi vereceğiz. Genel olarak arı sokması kötü bir şey değil, tabi ki alerjiniz varsa o zaman durumlar biraz değişebilir ama yinede panik yapmaya gerek yoktur. Belli bir zaman sonra şişi dinecek ve acısı ise soktuktan 10 saniye sonra gidecektir.

BALIN FAYDALARI

BALIN FAYDALARI

Published In: Arıcılık İle İlgi Bilgiler Hits: 673

Arılar tarafından çiçeklerden ve meyve tomurcuklarından alınarak yutulan nektarın arıların bal midesi denilen organlarında invertaz enzimi  sayesinde kimyasal değişime uğramasıyla oluşan ve kovandaki petek hücrelerine yerleştirilen, çok faydalı bir besindir.

Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 11 (2 Sayfa)